Wiadomości - Tworzywa sztuczne ze świata

Unilever osiąga cele zrównoważonego rozwoju

13.08.2015

Unilever podsumował cztery lata, w trakcie których realizowany był firmowy program „Życie w sposób zrównoważony”.

Spółka, będąca producentem wyrobów kosmetycznych i chemii gospodarczej, posiadająca w Polsce zakłady produkcyjne, pochwaliła się podjętymi przez siebie działaniami.

Za swoje najważniejsze dokonania na polskim rynku uznała fakt, iż jej marki rozwijane zgodnie z ideą zrównoważonego rozwoju, takie jak Dove i Flora, odnotowują dwukrotnie wyższe wzrosty niż kilka lat wcześniej. W spółce nastąpiło zwiększenie efektywności ekologicznej we wszystkich czterech zakładach produkcyjnych na terenie kraju, co pozwoliło na redukcję emisji CO2 na tonę produkcji o 14% w porównaniu z 2013 r. i o 72% z 2008 r.

Doprowadzono także do podniesienia efektywności operacyjnej w codziennej pracy przedstawicieli handlowych. Pozwoliło to m.in. zmniejszyć dystans przemierzany przez agentów handlowych na polskich drogach średnio o 12%, przy jednoczesnym zwiększeniu liczby odwiedzonych klientów o blisko 60%.

Jednocześnie jeśli chodzi o globalną aktywność Unilevera, to dzięki zastosowaniu eko-efektywności w zakładach produkcyjnych koncern zaoszczędził od 2008 r. blisko 400 mln euro. Ponad 55% surowców rolniczych wykorzystywanych przez Unilever w ubiegłym roku zostało pozyskanych w sposób zrównoważony (cel na 2020 r. to 100%).

2014 r. przyniósł sukcesy również na polu ograniczenia śladu środowiskowego – osiągnięto bowiem cel w ramach inicjatywy „Zero waste to landfill”, dzięki której ponad 240 fabryk Unilever w 67 krajach świata umieszcza na składowiskach wyłącznie niebezpieczne odpady, które nie mogą zostać ponownie wykorzystane.

- Ostatnie lata pokazują, że wprowadzenie idei zrównoważonego rozwoju, jako integralnej części naszego biznesu, było najlepszą decyzją jaką mogliśmy podjąć. Będziemy konsekwentnie realizować i dostosowywać ten model do nowych okoliczności, ponieważ zrównoważony rozwój napędza nasze innowacje i stymuluje wzrosty. Niezmiernie cieszy nas też fakt, że te starania doceniają konsumenci, coraz częściej wybierając marki, w które wpisany jest zrównoważony rozwój i cel społeczny, takie jak Dove czy Flora. Wzrosty marek odpowiedzialnych społecznie, stanowiące połowę globalnego rozwoju spółki w 2014 r., tylko utwierdzają nas w słuszności tych działań – podsumowuje Harm Goossens, prezes firmy Unilever w Europie Środkowo-Wschodniej.

Wyświetlono: 1138

Przeczytaj również

Skomentuj

Kalendarium

więcej