Wiadomości - Przemysł chemiczny ze świata

Trzy spółki po podziale DowDuPont: rolnicza, materiałowa i specjalistyczna

14.09.2017

Wiadomo już jak wyglądać będzie podział firmy DowDuPont na trzy niezależne spółki.

Nowy koncern, powstały z połączenia Dow Chemical i DuPont, zakończył kompleksowy przegląd struktury portfela trzech powstających, niezależnych spółek, które zostaną utworzone z powołanego właśnie holdingu. Będą to przedsiębiorstwa określane na razie mianem Agruculture, Materials Science oraz Speciality Products.

Przedsiębiorstwo o profilu rolniczym (Agriculture) połączy silne strony spółek DuPont Pioneer, DuPont Crop Protection oraz Dow AgroSciences. Oferować będzie nasiona, środki ochrony roślin, usługi cyfrowe, rozwiązania z dziedziny agronomii.

Swoją siedzibę będzie mieć w Wilmington w USA (stan Delaware), a globalne centra biznesowe znajdą się w Johnston (Iowa) i Indianapolis (Indiana).

Przedsiębiorstwo w branży badań materiałowych (Materials Science) stanie się dostawcą rozwiązań w zakresie produktów specjalistycznych. Jego sprzedaż trafiać ma do trzech podstawowych branż: opakowań, infrastruktury i obsługi klienta. W skład spółki wejdą trzy segmenty biznesowe:

  • Performance Materials & Coatings - produkcja powłok używanych w architekturze i przemyśle,
  • Industrial Intermediates & Infrastructure - jednostka dostarczy innowacyjne rozwiązania, które pozwalają na wykorzystanie zasobów oleju i gazu; optymalizują produkcję przy pomocy dodatków, które zmniejszają do minimum tarcie i ciepło w procesach mechanicznych, zarządzają rozdziałem oleju i wody oraz przyspieszają rozpuszczalność; poprawiają rozwiązania dotyczące wydajności energetycznej w sektorze produktów AGD; poprawiają infrastrukturalne właściwości materiałowe za pomocą unikalnych modyfikatorów i dodatków,
  • Packaging & Specialty Plastics – produkcja tworzyw sztucznych

Planowana spółka zachowa markę Dow, a jej siedziba będzie się mieścić w Midland w USA (stan Michigan).

Przedsiębiorstwo w branży produktów specjalistycznych (Speciality Products) obsługiwać będzie przemysł elektroniczny, transportowy, budowlany, zdrowotny, spożywczy oraz związany z bezpieczeństwem. W jego skład wejdą poniższe jednostki biznesowe:

  • Electronics & Imaging - dostawca materiałów i technologii w zakresie półprzewodników, układów scalonych, fotowoltaiki, wyświetlania i druku fleksograficznego,
  • Transportation & Advanced Polymers – produkcja tworzyw, żywic, klejów, smarów oraz części dla inżynierów i projektantów na szeregu rynków (transportowym, wyrobów elektronicznych oraz medycznych),
  • Safety & Construction – produkcja wysoce wydajnych włókien i pianek, papierów aramidowych, włóknin, membran i technologii filtrowania, odzieży ochronnej dla budownictwa, zabezpieczenia dla robotników. Jednostka funkcjonować będzie w branży energetycznej, oleju i gazu, transportu, oczyszczania wody oraz na rynku medycznym,
  • Nutrition & Biosciences - współpraca z klientami na rynku spożywczym, farmakologicznym i pielęgnacji. Jednostka zajmie się produkcją składników naturalnego pochodzenia i rozwijaniem biotechnologii (w tym inżynierii białkowej i  bakteriologicznej oraz fermentacji na skalę przemysłową) w celu stworzenia takich produktów, jak probiotyki, enzymy, technologie przeciwdrobnoustrojowe, farmakologiczne substancje pomocnicze i biomateriały.

Planowana spółka będzie miała siedzibę w Wilmington w stanie Delaware.

Tagi


DowDuPont
Wyświetlono: 724

Przeczytaj również

Skomentuj

Kalendarium

więcej