Wiadomości - Przemysł kosmetyczny ze świata

Trwają przygotowania do targów in-cosmetics w Londynie

31.10.2016

Organizatorzy targów in-cosmetics 2017, które 4-6 kwietnia przyszłego roku odbędą się w Londynie poinformowali o obecnym stanie przygotowań do imprezy. Jedno z najważniejszych spotkań wystawienniczych dla przemysłu kosmetycznego odwiedzić ma wiosną ok. 9 tys. gościa z ponad 100 państw świata.

Targi in-cosmetics to coroczne wydarzenie skierowane dla branży kosmetycznej. W tym roku odbyło się w Paryżu, w kolejnym zawita do stolicy Wielkiej Brytanii. W gronie wystawców nie zabraknie największych branżowych potentatów: GlaxoSmithKline, Beiersdorf, Clarins, Colgate Procter & Gamble, L’Oreal i wielu innych.

Szczególny nacisk organizatorów położony ma być na prezentację trendów zachodzących w segmencie kosmetyków kolorowych, będącym tym obszarem przemysłu kosmetycznego, który obecnie rozwijać ma się w najszybciej. Nie zabraknie zatem przedstawienia formuł przygotowywanych z myślą o pielęgnacji ust, oczu, paznokci i skóry. Firmy zademonstrują także wiedzę ekspercką w odniesieniu do innowacyjnych pigmentów. Dodatkowo zapoznać się będzie można ze składnikami wyznaczającymi rozwój w dziedzinie kosmetyków kolorowych.

Zamiarem organizatorów jest także uczynienie z tematu, jakim jest zrównoważony rozwój ważnej składowej targowych prezentacji. Ponadto blisko 100 godzin przeznaczonych zostanie na prelekcje i wykłady poświęcone technologiom, trendom i nowościom determinującym obecną sytuację w przemyśle kosmetycznym. Liderzy branży będą opowiadać o swoich ostatnich odkryciach i zidentyfikowanych oczekiwaniach konsumentów. Tej roli podejmą się fachowcy m.in z takich przedsiębiorstw, jak Akzo Nobel, Lonza, Nordmann Rassmann, Symrise. Branżową wiedzę wzbogacić będzie można także w trakcie specjalistycznych seminariów technicznych.

Targi zwieńczy gala produktowa, podczas której przyznane zostaną nagrody za najbardziej spektakularne osiągnięcia produktowe w ciągu 2016 r.

Targi in-cosmetics odbywać się będą w centrum ExCeL London.

Wyświetlono: 815

Przeczytaj również

Skomentuj

Kalendarium

więcej