Wiadomości - Przemysł chemiczny z kraju

Trwa konferencja R&D Summit

12.09.2017

W Warszawie trwa zorganizowane przez techBrainers wydarzenie o nazwie R&D Summit. Uczestniczą w nim m.in. przedstawiciele działów badawczo – rozwojowych przedsiębiorstw.

Biorący udział w konferencji specjaliści przedstawiają najnowsze trendy, które są udziałem polskich i międzynarodowych przedsiębiorstw. W trakcie spotkania powiedziano, iż działy badawczo – rozwojowe i departamenty innowacji to jedne z kluczowych i najbardziej interdyscyplinarnych jednostek w każdej firmie. Celem wymiany doświadczeń konferencja została podzielona na kilka części: sesję keynote speakerów, debatę szefów R&D, trzy równoległe sceny tematyczne oraz sesję stolików eksperckich - tzw. roundtables. Wszystkie formaty stanowią zróżnicowaną formę prezentacji jakościowej wiedzy oraz są źródłem wzajemnej inspiracji.

W sesji keynote speakerów wystąpili ze swoimi prelekcjami: Graham Cross, Director of Commercial Alliances and Supplier Innovation w koncernie Unilever; Carianne Schamhart, Technology Portfolio Advisor w koncernie Shell; Lamin Ben-Hamdane, Manager Venture Technology w NEXT47; Jarosław Broda, wiceprezes w Tauron Polska Energia oraz Magdalena Jackowska-Rejman, CEO w spółce techBrainers i Adam Ros, VP R&D Strategy w koncernie Samsung, a także Agata Juzyk, dyrektor ds. Strategicznej Agendy Badawczej w KAMPUS +.

W sesjach tematycznych Łukasz Otta, Business Development Manager w koncernie Siemens podjął podejmie temat „Digitalization – 4.0 Industry”. Odpowie na pytania, czym jest digitalizacja oraz Industry 4.0 w praktyce, co zyskuje przemysł na ich wdrażaniu, a czym ryzykuje nie realizując tych koncepcji oraz jak przedstawia się rola firm technologicznych w nowym świecie w innowacjach w tym zakresie.

João Barbosa, Managing Partner w Air&D będzie mówił o rewolucji detalicznej. Jego prezentacja krążyć ma wokół takich zagadnień, jak zmiana w handlu detalicznym i w relacjach pomiędzy detalistami a klientami, technologie zmieniające krajobraz handlu detalicznego.

Z kolei Anita Zbieg, CEO w mapaorganizacji.pl oraz Leszek Zaremba z techBrainers przedstawią analizę sieci organizacyjnych w budowaniu kultury organizacji. Podzielą się wiedzą z zakresu tego, jak czytać sieci i co z nich wynika dla zarządzających wiedzą i innowacjami, jak poszukiwać ekspertów wewnątrz organizacji.

Ciekawą prezentację przygotował Bartłomiej Kachniarz, radca prawny w Czarnik i Wspólnicy. Temat jego wystąpienia brzmi „Blockchain – Rewolucyjna Technologia i Platforma Transakcyjna”. Prelegent odpowie na pytania, do czego służy blockchain; jak blockchain może zmienić oblicze różnych branż, w tym sektora innowacji oraz które z branż skorzystają z tej technologii najszybciej?

Jedna z części konferencji jest też podporządkowana modelowi roundtables, dającemu możliwość wzięcia udziału w dyskusji i wypowiedzenia się w konkretnym i interesującym uczestników temacie. Mowa będzie o IoT, digital i design transformation, finansowaniu działów R&D, techFood, mierzeniu innowacji, trendzie e-mobility, technologiach kosmicznych,  miastach przyszłości czy internacjonalizacji.

Wyświetlono: 277

Przeczytaj również

Skomentuj

Kalendarium

więcej