Wiadomości - Chemia budowlana z kraju

Teknos nabywa​ od firmy Śnieżka biznes farb proszkowych

13.02.2017

Firma Teknos zawarła umowę przejęcia od spółki Śnieżka biznesu farb proszkowych. W ten sposób stała się właścicielem linii produkcyjnych farb proszkowych oraz wzmocniła swój potencjał sprzedażowy i badawczo - rozwojowy.

Fabryka Farb i Lakierów Śnieżka jest czołowym producentem farb i lakierów w Europie Środkowo - Wschodniej. Jej zlokalizowane w Polsce, na Ukrainie i Białorusi zakłady produkują rocznie ok. 140 mln litrów różnego rodzaju wyrobów chemii budowlanej, adresowanych na rynek krajowy i rynki zagraniczne.

Teknos to z kolei czołowy europejski dostawca farb przemysłowych, który zajmuje silną pozycję w segmencie detalicznym oraz farb dekoracyjnych. Prowadzi działania produkcyjne w ośmiu krajach: Finlandii, Szwecji, Danii, Niemczech, Polsce, Rosji, Chinach i Holandii. Ponadto posiada spółki w 18 krajach, a swoje towary eksportuje do ponad 20 krajów. Jej przychody to ok. 291 mln euro rocznie. Zatrudnia 1,3 tys. osób. Dla porównania przychody Śnieżki w 2015 r. wyniosły 550,2 mln zł.

- Wizją Teknos jest być czołowym dostawcą zaawansowanych technologicznie farb i powłok. Nabycie od firmy Śnieżka biznesu farb proszkowych pozwoli nam zwiększyć możliwości w zakresie badań i rozwoju oraz produkcji, a także umocnić pozycję na rozwijającym się rynku polskim oraz skrócić łańcuch dostaw produktów. To przejęcie jest związane ze strategią rozwoju Grupy Teknos. Od wielu lat udaje się nam pomyślnie rozwijać działalność w segmencie farb proszkowych. Ta operacja stanowi naturalny krok w rozwoju. Dzięki niej podniesiemy poziom obsługi w zakresie farb proszkowych i zapewnimy sobie nowe możliwości dalszego rozwoju na polskim rynku - powiedział Lassi Tirkkonen z Teknos Group.

Wyświetlono: 528

Przeczytaj również

Skomentuj

Kalendarium

więcej