Wiadomości - Przemysł chemiczny z kraju

Targi SyMas poszerzają ofertę dla producentów materiałów sypkich i masowych

12.04.2017

Organizatorzy Międzynarodowych Targach Obróbki, Magazynowania i Transportu Materiałów Sypkich SyMas (18-19 października br. w Krakowie) zdradzają szczegóły imprezy.

- Jednym z niezaprzeczalnych atutów targów jest tworzenie optymalnych warunków do nawiązywania nowych kontaktów, przeprowadzania biznesowych spotkań. Zdając sobie sprawę jak duże ma to znaczenie dla uczestników wydarzeń targowych, postanowiliśmy na targach SyMas stworzyć specjalną strefę dla przemysłu cementowo – wapienniczego. To propozycja skierowana do odbiorców z cementowni, betoniarni, kopalni kruszyw czy producentów materiałów budowlanych. W strefie znajdą się stoiska producentów i dostawców maszyn oraz urządzeń używanych m.in. do wydobycia, transportu i przeładunku surowców skalnych, kruszenia i homogenizacji, przemiału i wypału surowca, magazynowania (silosy), redukcji zużycia energii i emisji dwutlenku węgla – zapowiadają organizatorzy wystawy.

Targu SyMas mają za zadanie umożliwić prezentację najnowszych technologii związanych z przetwarzaniem, przeładunkiem, transportem, magazynowaniem, obróbką, sortowaniem, filtrowaniem, separacją, mieleniem i pakowaniem proszków, granulatów, kruszyw i innych różnorodnych materiałów sypkich i masowych. Są także miejscem wymiany doświadczeń na temat istotnych rozwiązań dyktowanych przez coraz bardziej wymagające dyrektywy unijne, wymuszające stałą modernizację parku technologicznego w tej branży.

W ubiegłym roku, podczas ósmej edycji wystawy, uczestniczyło w nich 170 wystawców, z czego jedna piąta z zagranicy.

Ważnym elementem targów jest także oferta obejmująca urządzenia i maszyny spełniające dyrektywę ATEX. W specjalnej strefie o tej samej nazwie zaprezentowane zostaną najnowsze rozwiązania technologiczne, w odpowiedni sposób zabezpieczające pomieszczenia lub instalacje, w których może występować zagrożenie wybuchu. Na zwiedzających czekają m.in. zabezpieczenia procesowe (płytki bezpieczeństwa, zawory bezpieczeństwa, zawory oddechowe), systemy odpylania i filtrowentylacji powietrza, zabezpieczenia przeciwwybuchowe (czujniki ciśnienia, zapylenia, klapy bezpieczeństwa, urządzenia odpowietrzające, odsprzęgające, zasuwy odcinające) i inne urządzenia przeznaczone do pracy w obszarach zagrożonych wybuchem gazów, par, mgieł lub pyłów.

Tagi


targi SyMas
Wyświetlono: 376

Przeczytaj również

Skomentuj

Kalendarium

więcej