Wiadomości - Chemia budowlana z kraju

Targi dla branży utrzymania ruchu i materiałów sypkich

11.10.2017

Zbliżają się 9. Międzynarodowe Targi Obróbki, Magazynowania i Transportu Materiałów Sypkich i Masowych SyMas oraz 8. Międzynarodowe Targi Utrzymania Ruchu, Planowania i Optymalizacji Produkcji Maintenance. Termin obydwu wydarzeń to 18-19 października 2017 r.. Miejsce: EXPO Kraków.

Organizatorzy z Targów w Krakowie tłumaczą, iż wydarzenia dlatego odbędą się wspólnie, gdyż optymalizacja produkcji oraz dbałość o prawidłowe funkcjonowanie parku maszynowego mają kluczowe znaczenie we wszystkich gałęziach przemysłu. Szczególnie istotną rolę odgrywają w procesach magazynowania, transportowania i przetwarzania materiałów sypkich. W tej branży bowiem większość procesów podlega pełnej automatyzacji, nad której prawidłowym funkcjonowaniem czuwają właśnie jednostki utrzymania ruchu.

Nieodłącznym elementem każdej edycji targów SyMas i Maintenance są seminaria workShops. Udział w nich jest okazją do wymiany poglądów i doświadczeń pomiędzy specjalistami w branży. W tym roku swoją wiedzą podzielą się m.in. Aleksander Kabziński, prezes Polskiego Związku Producentów Kruszyw, który przygotował prelekcję „Teraźniejszość i przyszłość branży produkcji kruszyw”; Krzysztof Włodarz z HEICO Poland, który podpowie jak skutecznie zabezpieczyć połączenia śrubowe przed samoczynnym luzowaniem. Ponadto systemy do bezpłomieniowego uwolnienia wybuchu zaprezentuje Marcin Chromec z RSBP, a o technologii ultradźwiękowej w kontekście oszczędności energii i niezawodności urządzeń opowie Jerzy Halkiewicz z UE Systems Europe. Seminaria są bezpłatne, dostępne dla wszystkich odwiedzających.

Z roku na rok coraz większym zainteresowaniem cieszy się także konferencja „Jesienna Szkoła Utrzymania Ruchu”. W tym roku słuchacze dowiedzą się jak stosować najlepsze praktyki inżynierskie w takich obszarach, jak efektywność utrzymania ruchu, redukcja kosztów utrzymania ruchu, predykcja w utrzymaniu ruchu i Przemysł 4.0. Program konferencji zawiera zarówno zaawansowane metody zarządzania utrzymaniem ruchu, jak i analizę narzędzi i technik diagnostycznych przydatnych w konkretnych sytuacjach. Podczas spotkania zaprezentowane zostaną przykłady z przedsiębiorstw różnej wielkości i różnych branż, a wydarzenie będzie doskonałą okazją do analizy stosowanej w polskich zakładach przemysłowych strategii i polityki utrzymania ruchu.

Ponadto targi uzupełni m.in. strefa Przemysł 4.0 poświęcona właśnie tej idei. W tym miejscu będzie się można dowiedzieć, czym charakteryzuje się fabryka XXI wieku? Odpowiedź na to pytanie brzmi, iż pełną automatyzacją, najnowocześniejszymi, intuicyjnymi – a co najważniejsze – w pełni bezpiecznymi systemami sterowania.

W ramach Targów SyMas zorganizowana zostanie specjalna strefa ATEX, gdzie prezentowane będą m.in. najnowsze zabezpieczenia przeciwwybuchowe, zabezpieczenia procesowe, systemy odpylania i filtrowentylacji powietrza oraz inne urządzenia przeznaczone do pracy w obszarach zagrożonych wybuchem. Nowością będzie Strefa dla przemysłu cementowo-wapienniczego, która ma zwrócić uwagę specjalistów i przedsiębiorców na tę gałąź przemysłu. Wystawcami Strefy będą producenci i dostawcy maszyn oraz urządzeń używanych do wydobycia, transportu i przeładunku surowców skalnych, kruszenia i homogenizacji, przemiału i wypału surowca, magazynowania oraz redukcji zużycia energii i emisji CO2. Oferta skierowana jest do odbiorców surowca z cementowni, betoniarni, kopalni kruszyw oraz producentów materiałów budowlanych.

Wyświetlono: 395

Przeczytaj również

Skomentuj

Kalendarium

więcej