Wiadomości - Przemysł gumowy ze świata

Synthos, Rosnieft i Pirelli zacieśniają współpracę

29.10.2015
Synthos, Rosnieft i Pirelli zacieśniają współpracę

Firmy Pirelli, Rosnieft oraz Synthos podpisały porozumienie o współpracy, które obejmuje zatwierdzenie wyników realizowanego od kwietnia br. studium wykonalności dla przyszłego rozwoju projektu budowy kompleksu produkującego kauczuk syntetyczny w rosyjskiej miejscowości Nachodka.

Studium dostarczyło firmom niezbędnych informacji na temat rynku kauczuków oraz kosztów inwestycyjnych i operacyjnych planowanego przedsięwzięcia. Dotychczasowe starania trójki partnerów i ich efekty wskazują na to, iż możliwość realizowania na rosyjskim Dalekim Wschodzie projektu budowy klastra petrochemicznego, którego podstawą będzie produkcja zaawansowanych technologicznie gatunków kauczuków syntetycznych, stale rośnie.

Podpisując list intencyjny strony potwierdziły możliwość utworzenia joint venture pomiędzy Rosnieft i Synthos. Udział Pirelli w tym przedsięwzięciu polegałby na dostarczeniu wkładu badawczo – rozwojowego służącego lepszej optymalizacji kauczuków powstających na potrzeby przemysłu oponiarskiego, w którym to pozycja włoskiego koncernu jest niepodważalna. To bowiem Pirelli i jego azjatyckie fabryki stałby się głównym odbiorcą produkowanego w Rosji kauczuku.

Wyświetlono: 1256

Przeczytaj również

Skomentuj

Kalendarium

więcej