Wiadomości - Przemysł gumowy z kraju

Synthos: porozumienie z koncernami Rosnieft i Pirelli

20.04.2015

Rosyjski koncern Rosnieft zakomunikował, iż wspólnie z włoską firmą Pirelli oraz polskim Synthosem planuje zrealizowanie wspólnego projektu w obszarze produkcji kauczuków.

Firmy Rosnieft, Pirelli i Synthos podpisały protokół ustaleń w sprawie prowadzenia działalności badawczo – rozwojowej, produkcyjnej i handlowej związanej z kauczukami syntetycznymi. Podpisane porozumienie zakłada przygotowanie studium wykonalności dla projektu polegającego na budowie w miejscowości Nachodka w Rosji kompleksu petrochemicznego. Studium dostarczyć ma niezbędnych informacji na temat rynku, kosztów inwestycyjnych i operacyjnych planowanego przedsięwzięcia. Jeśli kompleks kauczukowy powstanie, wówczas produkowany w nim surowce trafiać będzie na potrzeby ulokowanych w Azji fabryk opon należących do włoskiego Pirelli.

Ponadto Rosnieft, Synthos i Pirelli zamierzają prowadzić projekty pilotażowe badań w obszarze kauczuku syntetycznego. Od ubiegłego roku, gdy to Rosnieft zawarł umowę z grupą włoskich akcjonariuszy, która przekazała mu kontrolę nad 13% udziałów w koncernie Mirelli, jest największym udziałowcem tego globalnego producenta opon.

Wyświetlono: 1356

Przeczytaj również

Skomentuj

Kalendarium

więcej