Nowości - Chemia budowlana z kraju

Śnieżka: mniej formaldehydu

07.03.2017

Śnieżka, oferując nową serię farb, ogranicza zawartość formaldehydu w powietrzu. Ma to na celu poprawę jakości powietrza w pomieszczeniach.

Prezentując nową serię farb Magnat Sypialnia Pokój Dziecka, Śnieżka poinformowała o zastosowaniu innowacyjnej receptury, która redukuje zawartość formaldehydu w powietrzu wewnętrznym nawet o 98%. Wynik taki uzyskano na podstawie rezultatów badań laboratoryjnych opartych na statycznym procesie redukcji HCHO. Statyczny proces odnosi się do powłoki umieszczonej w komorze o wysokim stężeniu HCHO (1000 µg/m3), z której po 24 godzinach pobiera się próbkę powietrza i określa poziom HCHO pozostałego w komorze. Szybkość procesu i czas wiązania HCHO przez wymalowanie zależą od stężenia HCHO w pomieszczeniu, cyrkulacji powietrza, kubatury pomieszczenia i wymalowanej powierzchni.

- Formaldehyd to lotny związek organiczny występujący m.in. w materiałach budowlanych, meblach, panelach podłogowych, dywanach czy wykładzinach. Elementy te znajdują się w każdym domu, dlatego stale narażeni jesteśmy na szkodliwe działanie formaldehydu. To gaz o ostrej, przenikliwej woni, który jest  bardzo niebezpieczny dla ludzi. W małych stężeniach jest tolerowany przez organizm człowieka, ale w pomieszczeniach, w których przebywamy, szczególnie tych małych, niewietrzonych, wyposażonych w nowe meble, może osiągnąć stężenie, które okaże się dla nas bardzo niebezpieczne – mówił w trakcie prezentacji produktu prof. Adam Grochowalski, kierownik Laboratorium Analiz Śladowych w Zakładzie Chemii Analitycznej Instytutu Chemii i Technologii Nieorganicznej Politechniki Krakowskiej.

- Innowacyjna receptura zastosowana przez Śnieżkę wykorzystuje jej formułę FORMASHIELD. Rzecz polega na tym, iż farba oczyszcza powietrze ze szkodliwego formaldehydu, wyłapując go i zamieniając podczas procesu chemicznego w cząsteczki pary wodnej. Podczas cyrkulacji powietrza są one usuwane na zewnątrz pomieszczeń – wyjaśnia Anna Szymaszek, specjalista ds. PR Produktowego Fabryki Farb i Lakierów Śnieżka .

Dostępna w 50 kolorach farba charakteryzować ma się ponadprzeciętną odpornością na szorowanie i wielokrotne zmywanie. Jej powłoki nie absorbują zabrudzeń i tzw. „trudnych plam”, są też odporne na dezynfektanty.

Wyświetlono: 671

Przeczytaj również

Skomentuj

Kalendarium

więcej