Wiadomości - Przemysł kosmetyczny ze świata

SEPAWA: spotkanie przemysłu detergentowego i kosmetycznego

14.10.2015

W niemieckiej miejscowości Fulda rozpoczęła się 62. edycja Kongresu SEPAWA, który jest połączony z Europejską Konferencją Detergentową. Konferencji towarzyszy wystawa, na której prezentowane są nowości dla przemysłu detergentowego i kosmetycznego.

SEPAWA, która jest najważniejszym w Europie spotkaniem dla specjalistów z przemysłu detergentów, środków czyszczących oraz branży perfumeryjnej, potrwa trzy dni. Lista wystawców obejmuje 232 firmy. W tym gronie jest także kwartalnik „Chemia i Biznes. Rynek Kosmetyczny i Chemii Gospodarczej”.

W ramach kongresu zaplanowano m.in. Europejską Konferencję Detergentową. Wezmą w niej udział reprezentanci jednostek naukowych z całej Europy. Tematyka ich wystąpień obejmuje m.in. prezentację nowych typów polimerów rozpuszczalnych w wodzie i hydrożeli z biokomponentów, sposoby formulacji organicznych siloksanów dla włókiennictwa, nowe typy wybielaczy do prania i zastosowań w branży home care, opracowywanie nowych enzymów do środków piorących, nowoczesne Nową metody oceny wpływu substancji kosmetycznych na sensorykę i teksturę.

Drugą najważniejszą składową SEPAWY jest Forum dla Innowacji. To część, która jest wykorzystywana do prezentacji nowoczesnych koncepcji i branżowych trendów. W tej części kongresu nacisk położony będzie m.in. na pokaz wysoko wydajnych biosurfaktantów, a także wielofunkcyjnych hydrotropowych środków powierzchniowo czynnych.

Łącznie w trakcie SEPAWY (14 – 16 października br.) zaprezentowanych zostanie kilkadziesiąt rynkowych nowości produktowych i technologii dla przemysłu detergentowego i kosmetycznego.

Wyświetlono: 1225

Przeczytaj również

Skomentuj

Kalendarium

więcej