Wiadomości - Chemia budowlana z kraju

Producenci chemii budowlanej łączą siły

12.04.2017

Dwóch liczących się producentów z branży chemii budowlanej, działających w segmencie hydroizolacji, połączyło swoje siły. Działająca w strukturach Grupy Atlas spółka Izohan zakupiła udziały spółki Izolex.

Dzięki zawartej umowie firmy, które dotychczas działały równolegle, stają się jedną organizacją z ugruntowaną pozycją na rynku chemii budowlanej. Za sprawą przeprowadzonej fuzji uzyskują największy potencjał produkcyjny w branży. Bezpośrednim efektem konsolidacji ma być zwiększenie potencjału badawczo-rozwojowego i możliwość oferowania najszerszego w Polsce portfolio produktowego w zakresie szeroko pojętej hydroizolacji.

- Jesteśmy dumni z integracji naszych spółek i mamy zamiar dalej rozwijać wszystkie marki handlowe. Proces konsolidacji pozwoli w pełni wykorzystać wysoki potencjał zespołów. Transakcja to kolejny milowy krok w rozwoju Izohanu. Jesteśmy częścią Grupy Atlas, jednej z najstabilniejszych i najbardziej rozpoznawalnych grup produkujących chemię budowlaną w Europie. Ponad 10-letnia obecność w strukturach Grupy pozwoliła nam rozbudować zakład produkcyjny w Pomieczynie oraz dokonać zakupu marek Izolmat i Nexler. Obecne połączenie Izohanu i Izolexu przeniesie obie firmy na kolejny poziom jakości wyrobów i usług na rynku hydroizoalcji – ocenił Paweł Ziembiński, prezes zarządu spółki Izohan.

Wyświetlono: 690

Przeczytaj również

Skomentuj

Kalendarium

więcej