Nowości - Przemysł chemiczny z kraju

Powstaje technologia krystalizacji na bazie nowego typu krystalizatora

12.05.2017
Powstaje technologia krystalizacji na bazie nowego typu krystalizatora

Spółka West Technology & Trading Polska realizuje projekt badawczo – rozwojowy, który dotyczy opracowania i możliwości późniejszego oferowania w przemyśle chemicznym technologii krystalizacji na bazie nowego typu krystalizatora do związków organicznych ze stopów w zawiesinie.

West Technology & Trading Polska z Opola zajmuje się projektowaniem i budowaniem instalacji dla branży chemicznej i energetycznej. W związku z tym prowadzi badania i testy wchodzące w skład badań przemysłowych i prac rozwojowych, które zmierzają do wprowadzenia na rynek innowacyjnych instalacji do krystalizacji wykorzystujących krystalizator nowego typu.

W ramach projektu badania przemysłowe i prace rozwojowe prowadzone są na kaprolaktamie. Na bazie krystalizacji kaprolaktamu możliwe są też najszybsze wdrożenia opracowanych technologii krystalizacji wykorzystujących nowego typu krystalizator, ze względu na duże zapotrzebowanie przemysłu chemicznego.

Kaprolaktam został tu użyty, gdyż jest wykorzystywany m.in. w ramach produkcji przędzy tekstylnej i technicznej oraz żywic, które mają zastosowanie w przemyśle motoryzacyjnym, elektrycznym i elektronicznym. Kaprolaktam stosuje się także do formowania i pokrywania powierzchni do produkcji osłonek do wyrobów spożywczych, opakowań spożywczych odpornych na wysokie temperatury, opakowań dla produktów medycznych, kamizelek kuloodpornych, sieci rybackich, sztucznych kości i ścięgien.

Powstająca w Opolu technologia stwarza duże możliwości otrzymywania substancji o bardzo wysokiej czystości, przy równoczesnej redukcji zużycia energii w porównaniu do procesu destylacji i dotychczasowych metod krystalizacji w stopie.

Wyświetlono: 1589

Przeczytaj również

Skomentuj

Kalendarium

więcej