Wiadomości - Przemysł chemiczny z kraju

PKN Orlen nie jest zainteresowany pozbywaniem się ANWILU

16.04.2018

Nie będzie sprzedaży przez PKN Orlen włocławskiego ANWIL-u. Władze koncernu z Płocka przyznały, że w tej chwili temat jest nieaktualny.

O możliwym pozbyciu się przez PKN Orlen ANWILU spekuluje się od wielu lat. Powodem takiego kroku miałby być fakt, że z uwagi na charakter produkcji nawozowej ANWIL nie w pełni miałby odpowiadać charakterystyce Orlenu, jako firmie paliwowo – petrochemicznej. W gronie nabywców ANWILU wymienia się najczęściej Grupę Azoty, czyli inną spółkę Skarbu Państwa. Po kolejnych spekulacjach na ten temat sprawę skomentowały władze płockiego koncernu.

- PKN Orlen pragnie zapewnić, iż obowiązujące strategiczne plany Koncernu nie przewidują sprzedaży spółki ANWIL. Chemiczne aktywa Grupy Orlen działające we Włocławku są niezwykle ważnym, integralnym elementem budowania wartości Grupy, która wiąże z nimi istotne plany rozwojowe. Tym samym koncern nie prowadzi analiz ani żadnych rozmów, które miałyby zmierzać do dezinwestycji w tym segmencie – poinformowały władze PKN Orlen.

Wyświetlono: 169

Przeczytaj również

Skomentuj

Kalendarium

więcej