Artykuły - Przemysł chemiczny

Oprogramowanie recepturujące: rola i znaczenie

28.07.2017
Autor: Patryk Nieweś, Krahn Chemie
Oprogramowanie recepturujące: rola i znaczenie

Recepturowanie kolorów to praca z użyciem oprogramowania. Dzięki niemu współczesne laboratoria są w stanie optymalizować i tworzyć nowe receptury szybciej i wydajniej niż w przeszłości.

Nowoczesne oprogramowanie recepturujące to również narzędzie wspomagające działy sprzedaży i marketingu. Nie tylko umożliwia zbudowanie bazy danych receptur, ale również zainstalowane w punktach sprzedaży pozwala na dokładną analizę danych spływających z kanałów dystrybucji, takich jak: ilość oraz rodzaje sprzedanych produktów w danym regionie, zużycie poszczególnych kolorantów w pojedynczych punktach sprzedaży i regionach, pełny podgląd historii dozowania.

Oprogramowanie firmy Chromaflo Innovatint pozwala również na zdalną kontrolę zapasów w punktach sprzedaży, sprawdzenie stanu dozowników, podgląd statystyk czyszczenia maszyny. Dzięki tym funkcjom można kompleksowo zarządzać całym systemem kolorowania w firmie.

Chromaflo wprowadziło na rynek kilka wersji oprogramowania, od laboratoryjnej Innovatint LAB Manage & Match poprzez POS Basic (wersję podstawową do punktów sprzedaży) aż po mocno rozbudowane wersje POS Professional oraz Ultimate, które pozwalają na między innymi zdalną komunikację z punktami sprzedaży poprzez dodawanie banerów reklamowych, plików PDF, zdjęć i filmów instruktażowych, oraz na przede wszystkim kompleksowe zarządzanie stanami magazynowymi i zakupami kolorantów w punktach sprzedaży.

Innovatint LAB charakteryzuje się:

• przejrzystością funkcji i intuicyjnym menu nawigacyjnym,

• możliwością eksportu/importu danych,

• kompatybilnością ze spektrofotometrami dostępnymi na rynku,

• wydajnym silnikiem recepturowania.

W intuicyjny sposób umożliwia stworzenie kompletnej bazy danych z możliwością pełnego zarządzania produktami, kartami kolorów (wzornikami), cenami oraz przede wszystkim formułami. Modyfikacja gotowych receptur jest, w porównaniu do popularnych na rynku software, dużo szybsza i prostsza. Oprogramowanie pozwala na łatwe importowanie danych z zewnętrznych źródeł, a także na eksportowanie ich do plików niezbędnych dla użytkownika, np. dokumentów tekstowych. Dzięki otwartej strukturze, osoba pracująca z programem ma pełną kontrolę nad wszystkimi opcjami i może je dowolnie personalizować. W połączeniu z modułami pracy online możliwe jest udostępnianie baz danych oraz samych aktualizacji za pomocą jednego kliknięcia myszki. Moduły statystyczne oferują możliwości kontrolowania zużycia kolorantów lub użycia gotowych produktów i tym samym pozwalają klientowi na dokładną analizę sprzedaży w punktach POS. W każdej chwili dostępne są dane na temat ilości oraz rodzaju sprzedanych kolorantów, zapasów, dozowanych receptur itp.

Oprogramowanie Innovatint LAB jest dostępne w dwóch wersjach: Lab Manage oraz Lab Manage & Match.

Innovatint Lab Manage pozwala na łatwe budowanie i zarządzanie bazą danych, pomiar kart kolorów – wzorników, importowanie i eksportowanie danych oraz zarządzanie bazami danych do punktów sprzedaży POS, jak również na:

•  tworzenie kont użytkowników i nadawanie im odpowiednich uprawnień,

•  zarządzanie formułami – recepturami,

• bezpośrednią komunikację z maszynami dozującymi.

Oprogramowanie Innovatint Lab Manage & Match posiada kilka dodatkowych funkcji, takich jak: kompletna charakteryzacja baz oraz kolorantów, zaawansowana matematyka recepturująca – matching oraz narzędzie do korygowania receptur. Innovatint POS (Point Of Sale) to oprogramowanie przeznaczone dla punktów sprzedaży.

Wyświetlono: 1086

Przeczytaj również

Skomentuj

Kalendarium

więcej