Nowości - Chemia budowlana z kraju

Nowy system ociepleń - Atlas ETICS

26.05.2017
Nowy system ociepleń - Atlas ETICS

Spółka Atlas wprowadziła na rynek nowy typ złożonych systemów ociepleń ścian zewnętrznych. 

Segment ociepleniowy to jedna z kategorii przemysłu chemii budowlanej. Ocieplanie ścian zewnętrznych budynku, choć pozornie proste, wymaga jednak zastosowania wielu dopasowanych do siebie i spełniających ściśle określone normy materiałów chemii budowlanej.

Nowość lidera polskiego rynku chemii budowlanej i branży ETICS, czyli produkt Atlas ETICS (ang. External Thermal Insulation Composite System) to złożony system ociepleń, którego wykonanie opiera się na przymocowaniu do zewnętrznej ściany budynku płyt styropianowych (EPS), ułożeniu na nich warstwy zbrojonej z siatką i wykonaniu zewnętrznej warstwy z tynku cienkowarstwowego. Jest to jednocześnie najczęściej wybierany w Polsce system z zastosowaniem styropianu (EPS). Na warstwowość systemów ETICS najczęściej składają się klej łączący warstwę termoizolacji z podłożem, warstwy termoizolacji (styropian, wełna mineralna, XPS i płyty poliuretanowe), łączniki mechaniczne (kołki), warstwa zbrojna – klej i zatopiona w nim siatka z włókna szklanego, podkład tynkarski oraz wierzchnia wyprawa tynkarska.

- ETICS cechuje łatwość w projektowaniu, wykonaniu i możliwość niemal dowolnego kształtowania elewacji bez konieczności poniesienia dużych kosztów inwestycyjnych. Dzięki unikatowym właściwościom i wyjątkowym parametrom technicznym systemy ociepleń Atlas ETICS przyczyniają się do kreowania izolacyjności nowych obiektów zgodnie z wymaganiami i charakterystyką energetyczną. Poprawiają estetykę fasad, wpływają na zmniejszenie kosztów ogrzewania i chłodzenia budynków oraz chronią trwałość eksploatacyjną – mówi Mariusz Garecki, dyrektor ds. Rozwoju Produktów i Szkoleń w Grupie Atlas.

Atlas od ponad 20 lat specjalizuje się w systemach ocieplania budynków i jest liderem w tym segmencie. Obecnie w ofercie firmy znajdują się systemy ociepleń oparte o różne materiały termoizolacyjne: EPS – systemy Atlas ETICS i Atlas ETICS Plus, wełnę mineralną – system Atlas Roker, XPS – system Atlas XPS. W połączeniu z szerokim spektrum klejów do warstwy termoizolacyjnej oraz zbrojonej, dziesiątkami dekoracyjnych tynków cienkowarstwowych i setkami kolorów farb dają szerokie możliwości kreowania elewacji.

Wyświetlono: 1774

Przeczytaj również

Skomentuj

Kalendarium

więcej