Wiadomości - Przemysł chemiczny ze świata

Lanxess podwyższa prognozy zysków za 2016 r.

11.08.2016

Producent specjalistycznych środków chemicznych, koncern Lanxess, podwyższył prognozę zysków za rok 2016. Spółka przewiduje, że wskaźnik EBITDA przed uwzględnieniem pozycji nadzwyczajnych wyniesie pomiędzy 930 mln euro a 970 mln euro.

Nowa prognoza jest przede wszystkim odpowiedzią na dobre perspektywy handlowe w nowych segmentach spółki na drugą połowę roku. Wcześniej zakładano zyski pomiędzy 900 mln euro a 950 mln euro.

W silnym drugim kwartale 2016 r. wskaźnik EBITDA przed uwzględnieniem pozycji nadzwyczajnych wzrósł o 8,5% do 293 mln euro wobec 270 mln euro rok wcześniej. Marża EBITDA przed uwzględnieniem pozycji nadzwyczajnych wzrosła rok do roku z 12,8% to 15,1%. Dobre wyniki ogólne spółka zawdzięcza przede wszystkim silnemu rozwojowi nowych segmentów Lanxess, tj. zaawansowane środki pomocnicze (Advanced Intermediates), specjalistyczne środki chemiczne (Performance Chemicals) i materiały o wysokiej wydajności (High Performance Materials).

- Solidny wynik na działalności operacyjnej to efekt przede wszystkim wzrostu wolumenów, odchudzenia struktur kosztowych i poprawy oferty produktów poprzez dodanie „nowych" segmentów. To pokazuje, że dokonane przez nas zmiany umożliwiły nam stworzenie silnej i sprawnie działającej organizacji oraz że oferujemy właściwe produkty na właściwych rynkach - uważa Matthias Zachert, prezes zarządu koncernu Lanxess. - Z dużym optymizmem podchodzimy do drugiej połowy roku i spodziewamy się, że „nowy" Lanxess poprawi zyski w stosunku do roku poprzedniego. Pomimo trudnej sytuacji w branży kauczuku ponownie podwyższamy prognozę na cały rok.

Koncern przewiduje, że proces przejmowania pionu produktów do czyszczenia i dezynfekcji od amerykańskiej spółki chemicznej Chemours zakończy się najpóźniej do końca trzeciego kwartału. Transakcja podwyższy zysk na akcję w pierwszym roku podatkowym. Przewiduje się, że dzięki temu zakupowi wskaźnik EBITDA spółki wzrośnie rocznie o ok. 20 mln euro, stopniowo zwiększając się w wyniku efektów synergii do ok. 30 milionów euro do roku 2020.

Wyświetlono: 807

Przeczytaj również

Skomentuj

Kalendarium

więcej