Wiadomości - Przemysł chemiczny z kraju

Grupa Azoty ZAK: inwestycja w produkcję estrów coraz bardziej zaawansowana

09.10.2017

Mostostal Zabrze Realizacje Przemysłowe, czyli spółka z Grupy Mostostal Zabrze, podpisał umowę z Grupą Azoty Zakłady Azotowe Kędzierzyn na dostawę oraz trwałe zainstalowanie elementów służących do budowy linii pilotażowej do prowadzenia prac rozwojowych dla Wydziału Estrów w Jednostce Biznesowej Oxoplast w ZAK. Wartość kontraktu, który będzie zrealizowany w ciągu jednego roku to prawie 43 mln zł.

MZRP (wcześniej występujący pod nazwą Mostostal Kędzierzyn S.A. oraz ZMP Kędzierzyn Sp. z o.o.) już od wczesnych lat 80-tych XX w. jest stale obecny na terenie Zakładów Azotowych Kędzierzyn, wykonując montaże kluczowych instalacji niezbędnych do funkcjonowania różnych jednostek i wydziałów największego pracodawcy zlokalizowanego na terenie Kędzierzyna-Koźla.

Kontrakt dla Wydziału Estrów jest pod względem wartości największym dotychczasowym zleceniem dla ZAK. Do tej pory miejsce to należało do realizacji „Rozbudowy i modernizacja instalacji alkoholi OXO”.

Projekt Grupy Azoty ZAK obejmuje budowę instalacji do produkcji nieftalanowych estrów specjalnych o wydajności 10 tys. ton na rok. Dla spółki oznacza to wdrożenie nowych procesów produkcyjnych i produktów.

Wyświetlono: 399

Przeczytaj również

Skomentuj

Kalendarium

więcej