Wiadomości - Przemysł chemiczny z kraju

Funkcjonalność systemów dla przemysłu - rozwiązania ERP i MES

17.05.2017

6 czerwca br. w Katowicach odbędzie się konferencja ,,Funkcjonalność systemów dla przemysłu / produkcji - rozwiązania ERP i MES’’.

Jak tłumaczą organizatorzy wydarzenia ze spółki SuccessPoint, celem konferencji jest pokazanie tego, jak wdrożyć systemy, które przyspieszają pracę i funkcjonowanie przedsiębiorstw produkcyjnych, przemysłowych. Zadaniem systemu MES jest efektywne gromadzenie informacji w czasie rzeczywistym bezpośrednio ze stanowisk produkcyjnych, a następnie przenoszenie ich transferu na obszar biznesowy. Informacje o realizacji produkcji mogą być pobierane zarówno bezpośrednio z maszyn, jak i przy udziale pracowników, co daje lepszą efektywność. Alternatywą dla MES-ów jest system ERP, który stanowi uzupełnienie i rozszerzenie funkcjonalności zapewniając precyzyjny pomiar wydajności pracowników i maszyn na linii produkcyjnej.

Tematyka konferencji obejmuje takie zagadnienia, jak:

ERP / MES - systemy dla optymalizacji i rozwoju:

1. Rozwój firmy i zwiększanie wydajności:

  - wsparcie kluczowych procesów biznesowych

  - automatyzacja i optymalizacja procesów produkcyjnych

  - planowanie, harmonogramowanie produkcji

  - efektywna realizacja produkcji, pomiar i analiza wskaźników

  - zarządzanie finansami i optymalizacja zatrudnienia,

  - zarządzanie obiegiem dokumentów, dokumentacją techniczną

  - optymalizacja wykorzystania zasobów

  - zarządzanie produkcją i zaopatrzeniem

  - zarządzanie sprzedażą i serwisem

  - zarządzanie transportem, logistyką i magazynem

  - zarządzanie jakością

  - integracja systemów

2. Dostępność i bezpieczeństwo - nowe możliwości i funkcjonalność ERP / MES

  - konieczność czy moda - mobilny dostęp do kluczowych informacji

  - wydajnie, skutecznie, wygodnie - systemy w chmurze

3. Jak to zrobić? - czyli sukces wdrożenia

Konferencja jest skierowana do osób reprezentujących kadrę zarządzającą oraz odpowiedzialnych za rozwój, innowację oraz organizację firmy; osób odpowiedzialnych za wybór, zakup i wdrożenie nowych systemów i technologii; dyrektorów ds. produkcji, rozwoju, inwestycji, infrastruktury; osób stanowiących kadrę kierowniczą działów produkcyjnych, technicznych; osób odpowiedzialnych za planowanie produkcji, szefów służb utrzymania ruchu inżynierów, technologów oraz specjalistów ds. zarządzania jakością; menedżerów biorących udział w ustalaniu kształtu procesów; osób odpowiedzialnych za definiowanie strategii działania organizacji; menedżerów IT; przedstawicieli instytucji i przedsiębiorstw produkcyjnych zainteresowanych zwiększeniem wydajności swojej firmy.

W trakcie konferencji zostanie podjęty m.in. temat Przemysłu 4.0, czyli podniesienia produktywności firmy w cyfrowych czasach

- Nowa era wytwarzania to czas ogromnej konkurencji, która rozgrywa się w skali globalnej, międzynarodowej i lokalnej. Polskie firmy muszą sprostać tym wyzwaniom, przede wszystkim poprzez podniesienie produktywności działania, lepszej reakcji na sygnały z rynku, sprawnej komunikacji w łańcuchach dostaw. Droga do Przemysłu 4.0 wymaga przeprowadzenia cyfrowej transformacji na hali produkcyjnej, gdzie dane, maszyny i ludzie będą efektywnie współpracowały ze sobą w celu podniesienia produktywności działania i uzyskania lepszych wyników – podkreśla Jarosław Jaśkiewicz, Business Development Manager w firmie Monitor ERP System.

Rejestracja na konferencję możliwa jest tutaj

Wyświetlono: 335

Przeczytaj również

Skomentuj

Kalendarium

więcej