Wiadomości - Przemysł chemiczny z kraju

EuroLab zgromadzi ekspertów z sektora laboratoryjnego

25.01.2017

29 – 31 marca br. odbędzie się w Warszawie kolejna edycja Targów EuroLab dla przemysłu laboratoryjnego. Organizator, czyli firma MT Targi Polska zapowiada, że będzie to ważne wydarzenie dla wszystkich profesjonalistów działających w sektorze usług laboratoryjnych.  Równolegle zostaną zorganizowane też Międzynarodowe Targi Techniki Kryminalistycznej CrimeLab.

Jak podkreślają organizatorzy, uzyskiwanie wybitnych osiągnięć w nauce jest możliwe tylko wtedy, gdy badacze mogą wykorzystywać wiedzę i doświadczenie w nowoczesnych laboratoriach. Stąd tak istotne jest prawidłowe funkcjonowanie tych właśnie jednostek. Dowiedli tego m.in. polscy eksperci z Wydziału Fizyki i z Centrum Nowych Technologii Uniwersytetu Warszawskiego, którzy w listopadzie 2016 r. dokonali przełomu w poszukiwaniu szczepionek na raka. Udało im się zwiększyć trwałość mRNA, rodzaju kwasu rybonukleinowego, którego funkcją jest przenoszenie informacji genetycznej. W wyniku tego wprowadzenie w formie szczepionki sztucznego typu mRNA może stymulować układ odpornościowy człowieka, który uruchamia naturalne procesy zwalczania komórek rakowych. 

Na Targach EuroLab eksperci z instytutów naukowych, jednostek badawczo-rozwojowych i wszelkiego typu laboratoriów będą mogli poznać światową ofertę z zakresu sprzętu i usług. Wydarzenie ma być także źródłem informacji o nowoczesnych technikach i metodach badawczych. 

Podczas targów przedstawiciele ośrodków naukowych i badawczych podzielą się informacjami o prowadzonych projektach i dokonaniach. Umożliwią zapoznanie się z kompleksową propozycją producentów i dystrybutorów wyposażenia laboratoriów, aparatury analitycznej, sprzętu optycznego, kontrolno-pomiarowego czy substancji chemicznych. Obecne będą też instytucje certyfikujące oraz firmy i jednostki, które posiadają rozwiązania i usługi dla laboratoriów. Oferta obejmie następujące sektory: analitykę chemiczną, biotechnologię i Life Science, metrologię, diagnostykę laboratoryjną, nanotechnologię, materiałoznawstwo i technikę kryminalistyczną. Zostanie wyodrębniony również dział inżynierii i ochrony środowiska, który łączy wiedzę i rozwiązania z zakresu nauk służących przeciwdziałaniu zagrożeniom ekologicznym oraz utrzymaniu i przywracaniu jak najlepszego stanu środowiska naturalnego.

Organizator targów przygotowuje program merytoryczny, którego tematyka co roku przyciąga liczne grono słuchaczy.

Nieodłączną częścią targów są również konkursy dla wystawców. Jak co roku zostanie wybrana najlepsza oferta Targów EuroLab w kategoriach: laboratoryjna aparatura pomiarowa, wyposażenie laboratorium oraz wyposażenie medycznego laboratorium diagnostycznego. Zwycięskie rozwiązania będzie można promować unikalnym logo „Najlepszy produkt Targów EuroLab 2017”. Z kolei w konkursie o Grand Prix Prezesa Polskiej Akademii Nauk Jury wyłoni produkty i usługi związane z rynkiem medycznym i laboratoryjnym wspierające jednocześnie rozwój i konkurencyjność branży laboratoryjnej w Polsce.

Wyświetlono: 343

Przeczytaj również

Skomentuj

Kalendarium

więcej