Wiadomości - Przemysł gumowy ze świata

DuPont wybuduje w Niemczech nową fabrykę poliamidów

03.02.2016
DuPont wybuduje w Niemczech nową fabrykę poliamidów

Koncern DuPont Performance Materials zapowiedział rozbudowę swoich mocy produkcyjnych w Niemczech w odniesieniu do tworzyw sztucznych.

Plany amerykańskiego koncernu dotyczą budowy nowej fabryki, która zostanie zlokalizowana w miejscowości Hamm, czyli miejscu, gdzie DuPont posiada już swoje obiekty wytwórcze. Będą w niej produkowane poliamidy z serii Zytel HTN. W ten sposób powstanie pierwsza tego typu instalacja należąca w Europie do DuPont. Dotychczas wspominane tworzywa konstrukcyjne koncern produkował w Stanach Zjednoczonych i Azji. Obiekt ma być gotowy do działania już latem tego roku. Poliamidy trafią do odbiorców z branży samochodowej, elektronicznej oraz elektrycznej.

- Decyzja o inwestycji w nowe moce produkcyjne w Europie odzwierciedla nasze zaangażowanie w rozwój tutejszego rynku oraz pokazuje determinację w kierunku obsługi rosnącego zapotrzebowania ze strony europejskich klientów, którą to obsługę chcemy prowadzić poprzez dostawy z lokalnych źródeł. Ostatnie miesiące to bardzo dobry okres dla naszej aktywności w segmencie poliamidów. W 2015 r. ogłosiliśmy 10% wzrost mocy wytwórczych dla tworzywa Zytel HTN produkowanego w USA. Jednocześnie podnieśliśmy o 20% wielkość produkcji w Hamm dla innych typów poliamidów, czyli PA 66 i kompaundów PA 6 - powiedział Richard Mayo, odpowiedzialny w koncernie DuPont za rozwój jednostki biznesowej Nylon and Poliester.

Produkcja poliamidów Zytel HTN realizowana jest przez DuPont od 1994 r. Tworzywo jest stosowane w przemyśle motoryzacyjnym, a wykonane z niego części zastępują znajdujące się pod maską silnika części metalowe. Ponadto Zytel HTN znajduje zastosowanie w obudowach urządzeń przenośnych, układach elektrycznych i elektronicznych (m.in. pojazdów elektrycznych i hybrydowych) oraz innych produktach konsumpcyjnych. W ocenie producenta, poliamid wytrzymuje wysokie obciążenia i temperaturę, dzięki czemu użytkownicy chętnie stosują go w pojazdach elektrycznych i hybrydowych. Ponadto odporność na wysoką temperaturę i substancje chemiczne pod ciśnieniem sprawia, że po materiał sięga się także przy opracowywaniu elementów i układów chłodzenia silników o zmniejszonej pojemności skokowej, w przypadku których moc została zwiększona w celu bardziej ekonomicznego zużycia paliwa.

Dzięki zastosowaniu Zytel HTN można też produkować mniejsze i lżejsze urządzenia przenośne, np. telefony komórkowe, które będą odporne na działanie substancji chemicznych znajdujących się w kremach do rąk lub kremach przeciwsłonecznych i jednocześnie odpowiednio zabezpieczą układy elektroniczne takiego urządzenia. Dzięki swoim właściwościom strukturalnym materiał pozwala tworzyć nowe rozwiązania konstrukcyjne oraz może być używany m.in. w sprzęcie sportowym.

Firma niestety nie podała wolumenu produkcji, która będzie odbywać się w Niemczech.

Wyświetlono: 1164

Przeczytaj również

Skomentuj

Kalendarium

więcej