Wiadomości - Przemysł chemiczny ze świata

Dodatki ważnym obszarem działalności Lanxessa

12.05.2017

Niemiecki koncern chemiczny Lanxess rozwija swój potencjał w zakresie dodatków.

Firma ogłosiła, iż połączy wszystkie swoje jednostki zajmujące się dodatkami w nowy segment Specialty Additives. Segment, osiągający roczną sprzedaż rzędu 2 mld euro i zatrudniający ok. 2,9 tys. osób, ma się stać jednym z podstawowych obszarów działalności Lanxessa. Obejmie jednostkę specjalizującą się w dodatkach oraz jednostkę Rhein Chemie. Włączona do jednostki biznesowej Additives zostanie również działalność dotycząca środków opóźniających palenie i dodatków smarujących. Z kolei jednostka Rhein Chemie obejmie wcześniejszą część działalności koncernu w zakresie kauczuków i dodatków kolorowych.

Jednocześnie Lanxess ogłosił wzmocnienie działalności w obszarze dodatków opóźniających palenie i smarów. Już teraz jest jednym z głównych dostawców przemysłowych środków smarnych i posiada zintegrowany łańcuch wartości. W perspektywie średniookresowej oczekuje 3-4% wzrostu rocznie dla rynku przemysłowych dodatków smarujących. Wzrost ten będzie przede wszystkim wynikiem stale rosnących wymagań w stosunku do smarów w odniesieniu do wydajności i ochrony środowiska.

- Zdecydowanie umacniamy swoją pozycję na rynku środków opóźniających palenie i obecnie zarządzamy również działalnością przejętej przez nas niedawno spółki Chemtura w zakresie bromowanych dodatków opóźniających palenie, bromu i pochodnych tego pierwiastka. Ze względu na ich wysoką skuteczność substancje te stosowane są m.in. w przemyśle budowlanym i stanowią idealne uzupełnienie aktualnego portfolio koncernu Lanxess, zawierającego dodatki opóźniające palenie na bazie fosforu. Wymagania dotyczące opóźniania palenia ciągle rosną, zwłaszcza ze względu na nastawienie na budownictwo energooszczędne. Niedawne przejęcie Chemtury uczyni z nas jednego z największych na świecie dostawców dodatków opóźniających palenie. Obecnie możemy zaoferować klientom uzupełniające się portfolio, obejmujące dodatki bromowane i produkty na bazie fosforu z jednego źródła. W segmencie dodatków opóźniających palenie również oczekujemy średniookresowego wzrostu na poziomie 3–4% - powiedział Anno Borowsky. szef jednostki biznesowej Additives.

Wyświetlono: 516

Przeczytaj również

Skomentuj

Kalendarium

więcej