Wiadomości - Przemysł opakowaniowy ze świata

Colep: pół wieku istnienia i silna pozycja w Polsce

02.02.2016

Działająca na rynku producentów opakowań konsumenckich firma Colep świętuje 50 lat swojego istnienia. Wywodzące się z Portugalii przedsiębiorstwo z powodzeniem funkcjonuje także na polskim rynku.

Colep to m.in. producent aerozoli oraz płynnych produktów higieny osobistej, kosmetyków i produktów domowej opieki. Jego polski oddział, z zakładem produkcyjnym zlokalizowanym w Kleszczowie w województwie łódzkim, specjalizuje się natomiast w produkcji i konfekcjonowaniu kosmetyków (dezodorantów, spray’ów), środków przeciw komarom i innych rozpylaczy. Funkcjonuje od 2002 r. i był jednym z ważniejszych międzynarodowych projektów inwestycyjnych podjętych przez firmę. Od 2008 r. produkuje w nim także puszki.

W tej chwili Colep dysponuje na całym świecie 11 fabrykami: w Portugalii, Brazylii, Niemczech, Meksyku, Hiszpanii, Polsce oraz za pośrednictwem spółek zależnych na Bliskim Wschodzi i w Azji Południowo – Wschodniej.

W 2014 r. przychody firmy ze sprzedaży wyniosły w ujęciu globalnym 512 mln euro, co oznaczało 3% wzrost w porównaniu z rokiem wcześniejszym.

Wyświetlono: 1342

Przeczytaj również

Skomentuj

Kalendarium

więcej