Wiadomości - Przemysł chemiczny ze świata

CIECH zapewnia dostawy pary spółce w Rumunii

21.11.2016

Grupa CIECH podpisała 10-letni kontrakt na dostawy pary technologicznej dla swojej spółki w Rumunii.

Spółka CIECH Soda Romania zawarła umowę na dostawy pary technologicznej ze spółką CET Govora na okres 10 lat. Oznacza to stabilność w dostawach surowca, niezbędnego do produkcji sody kalcynowanej, czyli jednego z podstawowych produktów oferowanych przez Grupę CIECH oraz krzemianów płynnych. Po dwóch latach cena pary będzie renegocjowana. Szacunkowa wartość umowy na dostawy surowca do końca 2018 r. wyniesie 305 mln zł. Po tym terminie strony umowy ponownie przystąpią do negocjacji ceny

- Zapewniliśmy spółce działającej w Rumunii dostawy niezbędnego surowca do produkcji sody kalcynowanej i krzemianów. Warunki kontraktu umożliwiają rozwój sprzedaży na rynkach nie tylko Europy Środkowej i Południowej, ale również w strategicznych dla nas rejonach Azji, Bliskiego Wschodu oraz Afryki – mówi Maciej Tybura, Prezes Zarządu CIECH.

CIECH Soda Romania produkuje sodę kalcynowaną oraz krzemiany płynne. Grupa CIECH ma fabryki sody w Polsce, Niemczech i Rumunii. Fabryka w Rumunii obsługuje klientów na trzech kontynentach (Europa, Azja, Afryka).

Wyświetlono: 527

Przeczytaj również

Skomentuj

Kalendarium

więcej