Wiadomości - Chemia rolnicza - Z kraju

CIECH Sarzyna: inwestycja w linię konfekcyjną przynosi rezultaty

12.04.2017

Spółka CIECH Sarzyna poinformowała, że już 3,5 mln litrów środków ochrony roślin rozlano na jej nowych liniach konfekcyjnych. Oznacza to, że zakup nowoczesnych i w pełni zautomatyzowanych linii przełożył się na wielokrotny wzrost wydajności produkcji w obszarze rozlewania środków ochrony roślin oraz produkcji opakowań. Dzięki inwestycji, znacznie poszerzyły się również możliwości Spółki w zakresie usług konfekcjonowania i formulacji produktów chemicznych świadczonych dla klientów zewnętrznych.

- Nowe linie konfekcyjne przekładają się na wielokrotny wzrost wydajności spółki w obszarze rozlewania substancji oraz produkcji opakowań. Teraz ten etap produkcji w naszych zakładach jest trzy-cztery razy bardziej wydajny niż wcześniej. Za sprawą wysokiej automatyzacji i prędkości produkcji, nasza nowa inwestycja stanowi dla nas ważną przewagę konkurencyjną. Nie ukrywamy, że budowa nowej linii konfekcyjnej była koniecznością. Dzięki wysokiej sprzedaży naszych produktów, m.in. Agrosaru 360 SL, w zeszłym roku byliśmy na górnej granicy wydajności – mówi Mariusz Grelewicz, prezes zarządu CIECH Sarzyna.

Inwestycja, o której wspomina prezes, objęła także zakup i montaż maszyny do automatycznego naklejania etykiet oraz hologramów, gwarantujących oryginalność opakowań, a tym samym oryginalność i wysoką jakość produktów CIECH Sarzyna. Czas realizacji inwestycji - od momentu uzyskania zgody do rozliczenia – wyniósł 18 miesięcy.

Nowoczesna linia konfekcyjna pozwala świadczyć usługi formulacji dla innych podmiotów. CIECH Sarzyna jest jedyną w Polsce firmą posiadającą zdolności formulacyjne w wysokości ponad 44 mln litrów preparatów na rok. Zakres usług spółki obejmuje jednak nie tylko konfekcjonowanie i formulacje różnego typu produktów chemicznych, w tym środków ochrony roślin, ale także prace laboratoryjne oraz kontrolę jakości formułowanych produktów. Nowoczesna linia produkcji opakowań HDPE oraz opakowań wielowarstwowych daje spółce możliwość personalizacji opakowań na życzenie klienta w zakresie tłoczenia logotypów i etykietowania.

CIECH Sarzyna specjalizuje się w produkcji środków ochrony roślin oraz żywic. Pełen asortyment wyrobów obejmuje ponad 1000 pozycji i ich pochodnych. Firma, poza europejskimi, obsługuje także rynki w Azji i Australii.

Wyświetlono: 631

Przeczytaj również

Skomentuj

Kalendarium

więcej