Wiadomości - Przemysł kosmetyczny ze świata

BASF największym dostawcą składników kosmetycznych

22.09.2016

BASF staje się największym dostawcą składników do kosmetyków naturalnych. Ponad 100 jego produktów dopuszczono do stosowania w kosmetykach naturalnych zgodnie ze standardami COSMOS; blisko połowa z nich posiada również certyfikaty NATRUE. Od stycznia 2017 r. standard COSMOS zastąpi w Europie wytyczne dotyczące kosmetyków naturalnych stworzone przez stowarzyszenia kosmetyczne.

Standard COSMOS (COSMetic Organic Standard) jest jedną z najważniejszych międzynarodowych wytycznych dla kosmetyków naturalnych. Do tej pory obowiązywały również normy krajowych stowarzyszeń kosmetycznych w Europie, przede wszystkim BDIH w Niemczech oraz Ecocert we Francji. Gdy w styczniu 2017 r. zostaną zastąpione przez jednolity standard COSMOS, BASF będzie liderem wśród dostawców składników do kosmetyków naturalnych. Ponad setka opracowanych przez niego surowców do produktów kosmetycznych i pielęgnacji ciała zostało już bowiem zarejestrowanych zgodnie z wytycznymi COSMOS. Ponad połowa z nich posiada również certyfikaty międzynarodowego stowarzyszenia kosmetyków naturalnych i organicznych NATRUE, w tym gronie znajduje się m.in. bardzo lekki emolient Cetiol Ultimate oraz emulgator Emulgade Sucro Plus.

Portfolio surowców BASF wykorzystywanych do produkcji naturalnych i organicznych kosmetyków obejmuje zarówno surfaktanty, emolienty, jak i dodatki funkcyjne oraz substancje biologicznie czynne.

Standard COSMOS rozróżnia kosmetyki naturalne (Cosmos-natural) i organiczne (Cosmos-organic), podczas gdy zgodnie z certyfikatem NATRUE wyróżniane są kosmetyki naturalne, kosmetyki naturalne zawierające składniki organiczne oraz kosmetyki organiczne. Obydwa standardy wykorzystują wieloetapowe podejście: produkty, które zostają zatwierdzone jako produkty organiczne, muszą również spełniać kryteria kosmetyków naturalnych lub naturalnych ze składnikami organicznymi.

Wyświetlono: 1015

Przeczytaj również

Skomentuj

Kalendarium

więcej