Wiadomości - Przemysł chemiczny ze świata

Algieria chce rozbudowywać branżę petrochemiczną

28.12.2016

Algierskie przedsiębiorstwo państwowe Sonatrach oraz francuski koncern Total ogłosiły plany wybudowania w Algierii kompleksu petrochemicznego, który specjalizowałby się w produkcji propylenu metodą PDH oraz jego dalszą przeróbką w kierunku polipropylenu.

Na razie obydwie strony zapowiedziały przygotowanie studium wykonalności projektu. Jeśli udowodni ono, że inwestycja jest opłacalna, wówczas podjęte zostaną dalsze działania na drodze do jej realizacji. W tej chwili jednak obydwie firmy nie podają szczegółów odnoszących się do terminów oraz ewentualnej skali produkcji. Ujawniają jedynie, że chodzi o kompleks „klasy światowej”.

Algieria stara się zrealizować plan, zgodnie z którym do 2020 r. państwo to stanie się swoistym hubem energetycznym w regionie. W tym celu czynione są wysiłki na rzecz zwiększenia wydobycia ropy naftowej i gazu ziemnego, ze szczególnym naciskiem na produkty petrochemiczne. Kilka dni temu szef Sonatrach ogłosił, że spółka prowadzi obecnie negocjacje z partnerami międzynarodowymi na temat utworzenia pięciu wspólnych przedsięwzięć w sektorze petrochemicznym. Kooperacja z Total jest tego potwierdzeniem.

Wyświetlono: 613

Przeczytaj również

Skomentuj

Kalendarium

więcej